eRecept a jak ho přidat do mobilní aplikace Medfox

Medfox Digital > Blog > Návody > eRecept a jak ho přidat do mobilní aplikace Medfox
eRecept v mobilu - aplikace na erecepty
 
V tomto článku se dozvíte, jak funguje eRecept a jakými způsoby si můžete všechny své eRecepty shromáždit v naší aplikaci Medfox.

Co je to eRecept?

eRecept, neboli také elektronická preskripce (zkráceně ePreskripce) je informace o předepsaných lécích, která je uložena v databázi Centrálního úložiště elektronických receptů. V lékárně nám při výdeji léků postačí, abychom lékárníkovi ukázali unikátní identifikační kód elektronického receptu, který je 12-místný alfanumericky kód, jako je např. PGIF 2KRJ 9GDJ.

V jaké formě obdržím eRecept?

Předání identifikátoru (neboli 12-místného kódu) od lékaře může proběhnout:
  • ve formě SMS,
  • emailem s přiloženým šifrovaným souborem, který obsahuje identifikátor (kód) receptu,
  • ve fyzické formě na listinné průvodce, který Vám vytiskne lékař při osobním setkání. Tato forma je podobná starému receptu, akorát už nemusí obsahovat razítko ani podpis od lékaře, neboť jsou tyto náležitosti nahrazeny elektronickým podpisem a identifikačním kódem eReceptu na papíře.
Každý lékař Vám může vystavovat eRecepty v jiné formě, abyste se v nich mohli lépe orientovat, Státní ústav pro kontrolu léčiv vyvinul aplikaci, přes kterou se dostanete přímo do databáze svých vystavených eReceptů. Avšak aby to nebylo moc jednoduché, musíte mít elektronickou identitu a nastavení aplikace je velmi zdlouhavý proces.

Vyzkoušejte aplikaci Medfox

Přidejte si všechny své eRecepty do mobilní aplikace

Pokud máte radši pořádek se svých věcích jako my, stáhněte si aplikaci Medfox, dostupná pro iOS i Android, do které si můžete uložit všechny své eRecepty a mít v nich větší přehled. Stačí zadat identifikátor (12-místný kód) eReceptu a nebo pokud máte listinou průvodku s QR kódem, tak postačí namířit mobilním fotoaparátem na kód a data se už načtou automaticky. Medfox automaticky vygeneruje QR kód, se kterým v lékárně dostanete své předepsané léky.

Jak to funguje?

Proces přidání eReceptu do aplikace - SMS eRecept

Zkopírujte celou SMS s eReceptem

Po obdržení SMS od lékaře si stačí zkopírovat celou SMS a otevřít aplikaci Medfox. Pokud máte průvodku nebo QR kód, postačí naskenování kódu.

Proces přidání eReceptu do aplikace - Vytvoření eReceptu v aplikaci

Celou SMS vložte do políčka Kód receptu

Do políčka Kód receptu vložte celou SMS a aplikace si sama najde kód receptu. Datum platnosti by se měl objevit automaticky.

Pojmenujte si, odkud máte eRecept

Zde si pojmenujte eRecept. Doporučujeme pojmenovávat eRecepty podle doktora, od kterého jste jej dostali.

Proces přidání eReceptu do aplikace - Obrazovka s eRecepty

Všechny eRecepty pohromadě

Poté stačí v lékárně klepnout na daný recept a aplikace zobrazí QR kód pro lékárníka. Už není potřeba mít k dispozici internet.

Zdarma ke stažení na iOS a Android.

Přidejte si i své užívané léky do aplikace

Kromě ukládání a správy eReceptů nabízí aplikace Medfox také správu užívaných léků s nastavením připomínání, díky kterému už nevynecháte užití léku. Nastavení léku je snadné a intuitivní. Pro přidání léku do aplikace opět postačí namířit fotoaparátem v mobilu na čárový kód léku a hned se Vám načtou informace o léku (musíte být avšak připojeni k internetu). Medfox pracuje s daty Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) a v databázi máme přes 8000 léků, či-li pokud nemáte balení léků s čárovým kódem po ruce, můžete si lék najít pomocí textového vyhledávače.